Czy warto zapisać dziecko na tenisa?

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było aktywne. Jak wiemy aktywność fizyczna sprzyja rozwojowi dziecka. Tak naprawdę jest nam potrzebna w każdym wieku. Jeśli jednak już w dzieciństwie nie uzmysłowimy naszemu dziecku jak bardzo jest to ważne, to w życiu dorosłym bardzo ciężko będziemy mu dojść do tego typu wniosków samodzielnie. Dlatego też warto już od najmłodszych lat zachęcać dziecko do tego, by grało w piłkę, siatkówkę albo też w tenisa.

Co dziecku może zaoferować tenis?

lekcja tenisa w WarszawieCzasem wydaje nam się, że sport wpływa tylko i wyłącznie na naszą kondycję fizyczną. Owszem, jest to jak najbardziej prawdą. Gdy się ruszamy, przyzwyczajamy swoje ciało do pewnego wysiłku. Dlatego później nie sprawia nam kłopotu to, gdy musimy kawałek pobiec na autobus. Jednak sport oferuje nie tylko to. Przede wszystkim kształtuje nasz umysł. Każdy z nas musi poradzić sobie w życiu samodzielnie. Choć dzieci są wychowywane przez rodziców, muszą podejmować szereg własnych decyzji. Gdy przykładowo są w szkole, podlegają tak naprawdę tylko i wyłącznie własnym osądom. To co mają w głowach, przeradza się w ich czyny. Sport natomiast uczy między innymi szacunku. W tenisie trzeba skupiać się na piłce i na tym, by zdołać ją odbić. Czy jednak gdy jej nie odbijemy, będziemy czuć się zawiedzeni? Z pewnością tak, a dziecko może to odczuwać o wiele mocniej. Jednak gdy sobie uzmysłowimy, że po prostu graliśmy z kimś bardzo dobrym, wówczas złość nieco nas opuszcza. Wyrażamy szacunek, podajemy naszemu przeciwnikowi rękę i pragniemy grać tak jak on, by następnym razem zwycięstwo było po naszej stronie. Sportem, który w ten sposób nas kształtuje, jest właśnie wcześniej wymieniony tenis. Grać w niego może tak naprawdę każde dziecko. Nie trzeba od razu aspirować na to, by nasze dziecko było profesjonalnym tenisistom. Warto pozwolić mu po prostu na zabawę. Jeśli poczuje, że tenis jest jego prawdziwą pasją, wówczas można działać w tym kierunku. Jeśli jednak się tak nie stanie, nie można zmuszać dziecka do niczego. Dziś jest nam oferowana chociażby lekcja tenisa w Warszawie. Zazwyczaj pierwsza jest darmowa, zatem warto spróbować.

Tenis to sport, który nie jest w naszym kraju zbyt popularny. Jest jednak sporo szkół, w których można nauczyć się w niego grać. To doskonały sport dla dzieci. Przede wszystkim można grać w niego bardzo hobbystycznie. Ma proste zasady i bardzo szybko można je opanować. Dodatkowo pomaga wyrobić sobie dobrą kondycję. Bez wątpienia to świetny sport dla każdego dziecka. Jeśli nasze dziecko nie ma żadnego zajęcia, może warto zaproponować mu właśnie tenis? Być może okaże się to strzałem w dziesiątkę.