Dobór prawidłowych szlabanów

Szlabany to najbardziej popularne urządzenie do blokowania pojazdów. Można się z takowym spotkać przede wszystkim na różnorodnych parkinach, garażach zbiorczych, czy nawet na bramkach poboru różnorodnych opłat. Odpowiadają one za inteligentne funkcjonowanie i zachowanie znacznie większej stabilizacji na konkretnym miejscu. Dlatego ich jakość powinna być naprawdę wysoka, aby można było się cieszyć z ich właściwości przez długi czas.

Jakie cechy powinny mieć szlabany?

szlabanPrzed zakupem odpowiedniego produktu, przede wszystkim należy konkretnie ustalić jakie podstawowe dane posiada wjazd, przy którym chce się postawić szlabany. Generalnie mowa tu przede wszystkim o szerokości wjazdu, konkretnie wymagana częstotliwość oraz szybkość otwierania. Tutaj znajdziemy się w połowie drogi do zakupu najlepszego produktu, który spełni wszystkie oczekiwania. Producencie podają kilka podstawowych danych o parametrach szlabanów, które są bardzo ważne dla użytkownika. Tutaj wyróżnić można głównie długość ramienia, która jest niezwykle istotna, ponieważ musi posiadać dokładny wymiar, aby pasowała do konkretnego wjazdu. Ramiona zwykle wykonywane są z lekkich, lecz sztywnych materiałów w kształcie prostokątnych lub owalnych rur o długości począwszy od 2, skończywszy na 12 m. Przy większych szerokościach wjazdu, korzystniej jest zastosować dwa szlabany po obu stronach wjazdu lub rozdzielić pasy ruchu na znacznie węższe – tu kwestia zależna jest tylko i wyłącznie od właściciela. Szlaban odpowiedzialny jest za otwieranie i zamykanie, czyli w zależności od konkretnego miejsca, istotnie ważną funkcję pełni częstotliwość z jaką produkt ten będzie prosperował. Potrzebną, maksymalną częstotliwość otwierania szlabany na danym wjeździe można przewidzieć lub po prostu zliczyć, dzięki temu będziemy mieć znacznie większą pewność odnośnie udanego zakupu. Taką wartość należy porównać z danami, jakie posiada dany szlaban i tym samym wybrać taki, który przewyższa nasze potrzeby. Producenci jasno podają jakie konkretnie parametry posiada ich produkt. Dlatego znając dokładny cykl pracy, można swobodnie wszystkie dane porównać i kupić najlepiej pasujący do oczekiwań szlaban.

Trwałość oraz bezawaryjność również w tym przypadku jest niezwykle istotna, dlatego nie powinno się bagatelizować tej kwestii. Nie powinno się podchodzić do tego zakupu bez podstawowej wiedzy, ponieważ można narazić się na wyrzucenie pieniędzy w błoto poprzez dokonanie złego wyboru. Stąd przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania.