Historia i pielęgnacja kotów brytyjskich

Jedną z najpopularniejszych ras kotów na świecie jest obecnie kot brytyjski. Warto wiedzieć, że zostały one sprowadzone przez legiony rzymskie do Wielkiej Brytanii. Ich pierwotnym zadaniem było pozbycie się gryzoni, które były obecne w tamtejszych miastach. Ta historia przez wiele osób jest brana z przymrużeniem oka i często brana za legendę o tej rasie. Jednak prawdą jest fakt, że ich nazwa jak najbardziej wywodzi się od kotów, które niegdyś mieszkały w Wielkiej Brytanii.

Zrównoważony kot dla rodziny 

krótkowłosy kot brytyjski niebieskiNajtrudniejszym momentem dla nich był oczywiście moment wojny, która wywołała wiele zniszczeń. Wtedy aby odbudować rasę próbowano krzyżować żyjące koty brytyjskie wraz z persami niebieskimi. Takie działania pozwoliły na wzrost ich populacji dzięki czemu udało się odbudować ich rasę. Jednak co sprawia, że krótkowłosy kot brytyjski niebieski cieszy się tak wielką popularnością wśród współczesnych osób poszukujących domowego pupila? Z pewnością pierwszą zaletą jest fakt, że ta rasa jest największym rodzajem kota krótkowłosego na świecie. Jest to wartość, która ciekawi wielu ludzi i pragną oni mieć większego pupila z którym nie będzie sporo problemu jeżeli chodzi o sierść. Nie jest tajemnicą, że odmiany krótkowłose są jednak mniej wymagające niż te cieszące się bujną sierścią. Dodatkowo są one dostępne w wielu odmianach barw. Przykładowo może być białe, niebieskie, dymne, srebrzyste czy złociste. Oczywiście jeżeli mamy pragnienie posiadać zwierzątko właśnie w wybranym kolorze warto poszukać hodowli, która się tym zajmuje. Takie rozwiązanie będzie najbardziej profesjonalne oraz dojrzałe, ponieważ będziemy znali dokładne pochodzenie naszego kotka. Hodowcy parują zwierzęta w taki sposób aby uwolnić je od wszelkich chorób dlatego zdarzają się one rzadziej  niż w przypadku innych zwierząt. Również wtedy możemy liczyć na fachową pomoc prosto od specjalisty, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli chodzi o charakter to koty te są zrównoważone, inteligentne oraz jak najbardziej towarzyskie. Idealnie sprawdzają się jako domowi pupile.

Jednak powinien mieć zapewnione spokojne warunki, które wiążą się z życiem w spokojnej rodzinie. Osoby młode, które często imprezują bądź organizują huczne przyjęcia niestety nie będą odpowiednimi opiekunami. Chyba, że na ten czas kociak zostanie przeniesiony w miejsce, które będzie jak najbardziej ciche oraz spokojne. Cena za kota z rodowodem jest ściśle uwarunkowana od hodowli z jakiej zdecydujemy się nabyć pupila. Jednak nie jest ona zbyt wysoka.