Jak ubrać dziecko do chrztu?

  • by

Chrzest jest wielkim wydarzeniem dla każdej rodziny. Jest to pierwsze święto człowieka, który niedawno przyszedł na świat. W tradycyjnych, katolickich rodzinach ma bardzo ogromne znaczenie. W tym dniu najważniejsze jest to, że dziecko zostanie oczyszczone z grzechu pierworodnego. Nie ważna jest cała otoczka, jednakże wypadałoby się na tę uroczystość jakoś przygotować. Przyjęcie musi być z klasą, natomiast maleństwo musi być pięknie ubrane by przypominać małego, niewinnego aniołka.

Czy sukienka do chrztu musi być biała?

sukienki do chrztuWe współczesnym świecie moda dla noworodków i niemowlaków jest bardzo urozmaicona. Jeśli chodzi o sam chrzest, bardzo ważny jest tutaj kolor. Wielu rodziców zastanawiało się na ten temat, ale jedno jest pewne – ubranka do chrztu muszą być białe! Dotyczy to zarówno sukienek, jak i becików. Mamy tutaj jednak pewną dowolność. Od jakiegoś czasu odchodzi się od tradycyjnych, grubych i mało przewiewnych becików. Wszystko dla wygody zarówno rodziców, jak i małego dziecka. Popularne okazały się sukienki do chrztu. Rzecz jasna – muszą być białe, ale nie wykluczone są delikatne, pastelowe dodatki. Może to być na przykład kolor różowy, żółty lub złoty. Wielu producentów oferuję tego typu sukienki w zależności od okresu, w jakim odbywa się uroczystość. DO wyboru mamy więc sukienki na lato, jak i na zimę. Nie zabraknie również jesienno-wiosennych. Istnieje wiele wzorów oraz materiałów. Jedno jednak te wszystkie ubranka łączy – kolor biały. Biała sukienka oznacza niewinność dziecka. Podobnie jest w przypadku pierwszej komunii świętu czy zawarcia sakramentu małżeństwa. Niektórzy rodzice czasami pozwalają sobie na drobne szaleństwa zakładając swoim małym córeczkom kolorowe sukienki. Nie warto iść tą droga, ponieważ to są granice zdrowego rozsądku. Kościół to miejsce święte, które należy szanować. Skoro z góry jest przyjęte, że należy dziecko ubrać w biały kolor – to powinno się tę tradycję podtrzymywać jak najdłużej i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Biały kolor to czystość i niewinność. Małe dziecko jest przecież niewinne i bezbronne. Podczas chrztu każdy rodzic powinien swoją małą pociechę ubrać w stonowane i odświętne ciuszki. Sukienki do chrztu czy beciki niech pozostaną skromne i w białym kolorze. Tak powinno pozostać jak najdłużej. Istnieje wiele sklepów, gdzie można się zaopatrzyć w tego typu ubrania. Każdy na pewno dobierze dla swojego dziecka coś odpowiedniego. Najważniejsze, aby zachować w wyborze wszelką skromność podczas przyjęcia sakramentu chrztu.