Jaki materiał wybrać do ocieplania domów?

Nasz kraj leży w klimacie umiarkowanym i chociaż nie mamy już do czynienia z mroźnymi zimami to obecnie borykamy się z chłodnymi porami deszczowymi więc warto zadbać o odpowiednie ocieplenie naszego domu, które ograniczy do minimum utratę ciepła niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Dlatego należy wybrać materiał o najlepszych właściwościach, którym jest piana poliuretanowa.

Piana poliuretanowa – najlepszy materiał do ocieplania domów

ocieplanie pianką pur mazowieckieDo tej pory materiałami, które były najczęściej wybierane do ocieplania domów był styropian bądź wełna mineralna. Jednak od jakiego czasu coraz większą popularnością cieszy się piana poliuretanowa, która ma o wiele lepsze właściwości od tradycyjnych materiałów. Czym się ona wyróżnia? Przede wszystkim czasem jaki potrzebny jest do wykonania ocieplenia całego domu. Ocieplanie pianką pur mazowieckie domu o powierzchni około stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych zajmie doświadczonej ekipie składającej się z dwóch osób do czterech godzin. W przypadku wyboru innej metody jest to niemożliwe, ponieważ trzeba docinać styropian czy wełną, aby pasowała do kawałka powierzchni, który chcemy ocieplić. Izolację natryskową można tak szybko wykonać dzięki urządzeniu, którego zadaniem jest natrysk piany na określoną powierzchnię. Stąd też wzięła się nazwa izolacji. Podczas kontaktu z powierzchnią pianka zwiększa swoją objętość wnikając w każdą, nawet najmniejszą szczelinkę, dzięki czemu cała powierzchnia jest zabezpieczona przed utratą ciepła co w przypadku innych metod nie daje takiego rezultatu. I chociaż większość z nas pomyśli, że jest to niebezpieczny dla życia i zdrowia środek to wcale tak nie jest. Jest to materiał bezpieczny zarówno dla człowieka jak i jego ukochanego pupila. Co więcej pianka jest materiałem samogasnącym. W wyniku pożaru nie przyczyni się ona do rozprzestrzeniania się go. Dodatkowo piana jest materiałem nie starzejącym się, a to oznacza, że z upływem czasu jej parametry się nie zmieniają. Jest to bardzo istotne, ponieważ mamy gwarancję wysokiej jakości materiału. jednak, aby izolacja spełniała swoją funkcję warto również zwrócić uwagę na to czy składniki, z których robi się pianę były szczelnie zamknięte.

W zależności od izolowanej powierzchni wyróżnia się dwa rodzaje pianki: otwarto i zamkniętokomórkową. Ta pierwsza idealnie sprawdza się podczas ocieplania skośnych dachów, stropodachów wentylowanych czy też podłóg na legarach. Z kolei druga do ocieplania podłóg na gruncie, stropów nad pomieszczeniami, które nie są ogrzewane lub dachów płaskich.