Jakie body dla dziecka?

Każde dziecko, od pierwszych jego dni życia ubierane jest w specjalne body. Jest to najwygodniejsze ubranko dla takiego malucha i z pewnością doskonale się sprawdzi. Jednakże przed zakupem należy zapoznać się z tym, jakiego materiału unikać a z jakiego korzystać.

Podstawa garderoby dziecka – body

sprawdzony producent body dla dzieciMożna spotkać się z tym, że body dla dziecka występują w różnorodnych krojach, kolorach i wykonane są z różnych materiałów. Dlatego przed zakupem, należy zapoznać się z opiniami internautów, wystarczy w przeglądarkę internetową napisać „sprawdzony producent body dla dzieci„, aby dowiedzieć się o możliwie najlepszych rozwiązaniach dla swojego malucha. Przede wszystkim, muszą to być takie propozycje, które będzie można z łatwością ubrać. Zwłaszcza kiedy niemowlę nie lubi się przebierać, dlatego w tym przypadku tym bardziej potrzebne są takie body, które ułatwią rodzicom cały proces związany z przebieraniem nieznośnego malucha. Najlepszym materiałem, jakie powinien posiadać taki produkt, jest czysta bawełna. Najważniejsze – jest przyjemna w dotyku i z pewnością nie spowoduje żadnych podrażnień na delikatnej skórze dziecka. Materiał ten jest niezwykle oddychający, co również jest jego jedną z największych zalet. Dla starszych dzieci, doskonałe mogą okazać się body kopertowe, ponieważ posiadają zakładki lub rozcięcia na ramionach, tzn. są zapinane na specjalne napy, co jeszcze bardziej ułatwia przebieranie malucha. Istnieje jeszcze inny rodzaj, który zwie się „bodziak”. To rodzaj bielizny nakładany na gołą skórę. Przyjmuje głównie krój koszulki, która jest lekko przedłużona i zapinana w kroku, co przyczynia się do tego, że nie podwija się do góry oraz zapewnia większy komfort maluszkowi chroniąc przy tym jego plecy i brzuch przed możliwym odsłonięciem. To wygodne rozwiązanie również dla rodzica, gdyż nie musi on rozbierać całego maluszka podczas zmiany pieluszki. Wystarczy rozpiąć napek w kroku, a niemowlę może być przebierane nawet podczas snu. Istnieje jeszcze mnóstwo innych rodzai bodów, dlatego każdy rodzic bez większego problemu znajdzie takie propozycje, które nie tylko ułatwią mu przebieranie dziecka, ale również przyczynią się do tego, że maluch w takowym stroju będzie czuł się jak najbardziej komfortowo.

Wybierając takie body, należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim dostosowaniu rozmiaru do swojego dziecka. Zbyt mały model lub body dla niemowlaka dobrane „na styk” może uciskać maluszka w pachwiny lub za mocno naciągać się na ramionach, co spowoduje jego dyskomfort.