Jednorazowe naczynia ułatwiają sprzątanie

 

Piękna pogoda z wysokimi temperaturami sprzyja organizowaniu plenerowych imprez. Jest to nie tylko zwykłe grillowanie, ale też przyjęcia tematyczne, począwszy od urodzin, na weselach pod chmurką skończywszy. Zorganizowanie większej imprezy pod gołym niebem wiąże się oczywiście z pewnym ryzykiem, może się bowiem nagle rozpadać. Dlatego też przydają się wówczas specjalne namioty. Jestem właśnie w trakcie organizacji urodzin mojego męża, właśnie na świeżym powietrzu.

Jednorazowe naczynia na przyjęcia urodzinowe

kubki jednorazoweMój mąż kończy w tym roku trzydzieści lat. Z racji tego, że jego urodziny wypadają w czerwcu, a jest to jeden z piękniejszych miesięcy w roku, postanowiliśmy urządzić przyjęcie pod chmurką. Będzie grill, jako główna atrakcja kulinarna, oraz mnóstwo innych smakołyków. Mamy na szczęście dużą altanę, w której zmieszczą się wszyscy goście, nie musimy więc obawiać się deszczu i na przykład dodatkowo wypożyczać namiotu. Zastanawiałam się długo, co z robić z naczyniami. Przerażał mnie bowiem fakt, że miałabym zmywać wszystkie te talerze, kubki i tak dalej, które zostaną zużyte na imprezie. Mimo tego, że mam zmywarkę, to i tak trzeba było wszystko włożyć i wyciągnąć i to w kilku seriach. Na szczęście w końcu zdecydowałam się na zakup plastikowych lub papierowych naczyń. Wyposażyłam się więc w talerze, sztućce i kubki jednorazowe w dość dużych ilościach. Nie są to jednak nudne, białe naczynia, ale kolorowe, z wzorem specjalnie przeze mnie wybranym. W Internecie istnieje bowiem możliwość zamówienia papierowych kubków i talerzy z nadrukami. Ja zamówiłam urodzinowy zestaw, na którym widnieje trzydziestka w otoczeniu balonów. Założenie jest proste- na imprezie ma być kolorowo i wesoło. Chcemy, żeby wszyscy doskonale się bawili, łącznie z organizatorami. Przy jednorazowych naczyniach będę mogła  w pełni zaangażować się w przyjęcie, mając spokojną głowę o późniejsze sprzątanie. Wszystko, co zostanie, oprócz jedzenia oczywiście, wrzucimy do worków na śmieci i temat będzie z głowy. Poza jednorazowymi naczyniami zamówiłam również jednorazowe obrusy. Wykonane są one z bardzo grubego papieru. Są wytrzymałe, ładnie wyglądają, a po zakończonym przyjęciu można je zwinąć i wyrzucić. Kupuje się je w rulonie, z którego odcina się taki kawałek, jaki jest akurat na daną powierzchnię potrzebny.

Przyjęcia, na przykład urodzinowe, organizowane dla większej grupy ludzi, wymagają sporej ilości przygotowań. I, co jest najbardziej przykre, z dużą ilością sprzątania po zakończeniu imprezy. Na szczęście można sobie tą ostatnią część znacznie ułatwić i skrócić. Wystarczy zaopatrzyć się w naczynia i obrudy jednorazowego użytku.