Modne symbole w biżuterii

 

Nieskończoność to jeden z najbardziej popularnych znaków w sztuce biżuteryjnej. Znak nieskończoności był już znany w starożytnym Egipcie i w Grecji, następnie , była ona przedstawiana jako węża,który pożerał własny ogon, następnie graficzny znak był zmienny w zależności od kultury. na znak nieskończoności bardzo zwracali uwagę już Aztekowie, Celtowie i Słowianie, zaś wizualny symbol powstał w wieku XVII.

Najmodniejsza bransoletka sezonu

złota bransoletka nieskończonośćWydawałoby się, ze jeden ze starszych symboli na świecie może nie być tak bardzo popularny, tutaj jednak możemy się pozytywnie zaskoczyć. Symbol nieskończoności w ostatnich latach dominuje w modzie bardzo konkretnie. Na ubraniach, flakonach perfum czy nawet na biżuterii widnieje ten najstarszy znak świata. Symbol infinity jest bardzo prosty w swojej konstrukcji, dlatego będzie paskował każdemu, nawet tym najbardziej wybrednym gustom. Bardzo gustowna i na czasie jest teraz złota bransoletka nieskończoność, jest bardzo miła dla oka i pasuje niemal do każdej stylizacji, czy do jeansów i t-shirta, czy do sukienki eleganckiej wieczorowej. Biżuteria złota jest bardzo drobna, wyróżniamy próbę złota 333 i 585 oraz 750, wszystkie są przepiękne i na każdy budżet, próba 333 jest wówczas najtańsza, a 750 najdroższa. Starożytne zapiski mówią, że znak nieskończoności,pozwalał zapanować nad swoim losem. Oprócz bransoletki, można sobie również do kompletu dokupić, kolczyki, pierścionek czy delikatny naszyjnik celebrytkę ze znakiem nieskończoności. Złoto ma to do siebie, że cienkie i drobne w dużej ilości wygląda bardzo elegancko, w przeciwieństwie do srebra, gdyż srebro jest bardzo ciężkie i toporne, oczywiście wszystko tez zależy od stopu i produktu. Biżuterię tego typu nosi wiele celebrytek i gwizd, stąd ta nazwa”celebrytka”. jest bardzo popularna, ponieważ pasuje do wszystkiego, nie ma żadnych oporów, można ją nawet nosić na siłownię, wygląda niezwykle elegancko i nadaje posiadaczce ogromnego szyku. Oczywiście istnieją również inne rodzaje delikatnych naszyjników gdzie zamiast infinity mamy serduszko, kółeczko etc.

Jeżeli chcemy komuś sprawić prezent i szukamy odpowiedniego i klasycznego wzoru, to warto sięgnąć po najstarszy symbol świata infinity. Prezent okaże się idealny dla siostry, kuzynki, mamy czy przyjaciółki, zwłaszcza dla pań, które uwielbiają złoto. Jeżeli już kupujemy prezent, to warto zainwestować w odpowiednią, lepsza próbę złota, przykładowo 585, wtedy łańcuszek posłuży nam dłużej, czy osobie której go podarujemy, a to niezwykle istotne.