Najlepszy międzynarodowy transport dedykowany

W przewozie towarów liczy się przede wszystkim czas i koszt transportu. Równowaga między tymi dwoma aspektami pozwala prowadzić z sukcesem usługi logistyczne. Są jednak przypadku, kiedy czas dostarczenia przesyłki jest na pierwszym miejscu, a koszt wykonywania usługi schodzi na dalszy plan. W takich sytuacjach sprawdzi się transport dedykowany. Ten rodzaj usługi sprawdzi się w przypadku, gdy najważniejszy jest czas.

Zalety transportu dedykowanego

dedykowany transport międzynarodowyW branży logistycznej najważniejsze są czas dostarczenia zamówionego towaru oraz koszt wykonania usługi. Aby transport był opłacalny dla firmy przewozowej, jej pracownicy starają się, jak najefektywniej zaplanować przemieszczanie towarów między lokalizacjami. Temu służą wszelkie magazyny i punkty przeładunkowe, gdzie towar jest przepakowywany, aby jednym pojazdem przewieźć ich jak najwięcej. Wyjątkowym rodzajem transportu jest dedykowany transport międzynarodowy. Jest to rodzaj ładunku, który jest bezpośrednio dostarczany od nadawcy do odbiorcy z pominięciem punktów przeładunkowych. Zwykle przesyłki są przepakowywane między pojazdami, czyli towary dla różnych odbiorców są łączone ze sobą w jednym pojeździe, aby obniżyć koszty przejazdu. W transporcie dedykowanym, ryzyko zgubienia ładunku oraz prawdopodobieństwo kradzieży jest bardzo niskie. Zlecenia są realizowane w trybie całodobowym. To dzięki niemu, powierzona przesyłka dotrze bezpośrednio do celu, bez postojów w miastach, w których znajdują się kolejne centra i oddziały logistyczne. Zarezerwowany na ten cel dojeżdża najbardziej zoptymalizowaną trasą do miejsca przeznaczenia. Jest to transport ekspresowy, który jest wybierany przez firmy ceniące sobie czas wykonania usługi oraz potrzebują obsługi na własnych zoptymalizowanych warunkach. Pojazdy do transportu dedykowanego mogą też przewozić przesyłki umieszczone na europaletach w kontrolowanej temperaturze. Temperatura kontrolowana zapewniana jest przez samochody, które posiadają agregaty chłodnicze oraz ogrzewanie postojowe.

Zastosowanie tego rodzaju dostawy ma służyć maksymalnemu obniżeniu czasu dostawy. Niezależnie od poniesionych kosztów, towar ma zostać dostarczony, jak najszybciej do miejsca docelowego. Pojazd, który wiezie taką specjalną przesyłkę porusza się prostą drogą. Omija wszelkie centra logistyczne, w których ma miejsce przeładowanie towarów i dystrybucja do innych samochodów. Nie ma konkretnych wytycznych, gdy transport dedykowany jest niezbędny, a kiedy wystarczy skorzystać z tradycyjnych usług kurierskich.