Nowoczesne kostki brukowe

Naprawdę w ciekawy sposób potrafimy zmieniać przestrzeń wokół nas tak, żeby była bardziej przyjazna i przystosowana do działań, które mamy zamiar na konkretnym terenie przez dłuższy czas podejmować. Takie działania wcale nie muszą być od razu negatywne dla środowiska naturalnego. Kostkę brukową możemy przecież naprawdę swobodnie uznać za produkt neutralny pod tym względem. Zastanówmy się jednak, gdzie coś takiego może nam się przydać. Żeby zrozumieć rzeczywisty zakres zastosowań kostek brukowych, musimy najpierw poznać ich dużą różnorodność.

Co robimy z kostkami brukowymi?

kostka drogbruk modernoNa samym początku musimy dokonać wyboru, bo dopiero, wtedy gdy jesteśmy właścicielami konkretnych egzemplarzy, możemy rozpocząć inne działania i warto się nad tym etapem przynajmniej przez chwilę zatrzymać. Profesjonalni doradcy na pewno będą sugerowali nam, jeżeli tylko udalibyśmy się do miejsca, gdzie takie kostki są sprzedawane, że zwracanie uwagi na grubość poszczególnych egzemplarzy przynosi w czasie eksploatacji liczne korzyści. Polegają one przede wszystkim na tym, że przy właściwej grubości kostek na ich powierzchni nie będą pojawiały się żadne pęknięcia nawet po długich latach. Praktycznie każda kostka drogbruk moderno wizualnie jest naprawdę interesująca. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby na konkretnym terenie zdecydować się na połączenie wielu różnych kostek tak, aby uzyskać z ich pomocą naprawdę niepowtarzalną kompozycję. Ciekawą koncepcją jest tutaj taka polegająca na tym, że obrzeża różnych powierzchni wykłada się kostkami w innym kolorze a czasami nawet kształcie. Kostki brukowe oczywiście układamy na różnych podłożach, bo dużo zależy od tego, jak mamy zamiar konkretny chodnik lub coś podobnego wykorzystywać. Jeżeli zależy nam na lepszej stabilności, to układajmy coś takiego na warstwie cementu. Przy tworzeniu chodników ogrodowych i prostych ścieżek wystarczy jednak w zupełności piasek.

Dbajmy jednak o to, aby poszczególne kostki znajdowały się na równej wysokości, bez względu na ukształtowanie terenu. Układając kostkę, czasami będziemy musieli ją przyciąć. Nawet to jak poszczególne kostki są ułożone względem siebie, ma tutaj duże znaczenie i nie powinno być bagatelizowane. Wszystko powinno przypominać dobrze przemyślany wzór. Mech i inna roślinność na kostkach brukowych nie jest problemem, bo można się jej trwale pozbyć na przykład przy użyciu środków chemicznych, gdyż same kostki na pewno nie będą wchodziły z nimi w reakcję. Warunki atmosferyczne też nie zniszczą zewnętrznej powierzchni.