Pomysły na wykończenie sufitu

Wykorzystanie niestandardowych barw i różnorodnych oryginalnych trików aranżacji może przynieść wiele satysfakcji i dodać wnętrzu dodatkowego uroku. Nie trzeba stale trzymać się reguły, że sufit musi pozostać biały – warto puścić wodzę fantazji!

Jak wykończyć sufit?

barrisol sufitySufit jest piątą ścianą, którą często pomija się podczas aranżacji całego wnętrza. Przyjęło się, że w każdym mieszkaniu sufit musi być biały. Jednakże w dzisiejszych czasach warto dodać do swojego wnętrza garstkę oryginalności i sprawić, aby prezentowało się ono jeszcze lepiej. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć cudowne, niepowtarzalne wnętrze! Warto wiedzieć, że kolor sufitu może chociażby optycznie podratować niskie pomieszczenie oraz nadać mu unikalnego charakteru! Biel jest faktycznie bezpiecznym podejściem, ponieważ przyczynia się do oddalenia sufitu i podwyższa wnętrze, co nie zmienia faktu, że trzeba się do niej ograniczać. Popularne ostatnimi czasy stały się Barrisol sufity, które znajdują się coraz częściej w polskich domach. Jednakże wystrój ogólny to nie wszystko, ponieważ kolor w tym przypadku stanowi szczególne znaczenie. Generalnie kolorowy sufit pełni niezwykle istotną funkcję w budowaniu proporcji całego wnętrza. Jednak wiadomo, że im wyżej się znajduje tym bardziej zalecane jest nadanie mu niepowtarzalnego wyrazu i delikatne zdefiniowanie danym kolorem lub konkretną fakturą – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Ogólnie warto wiedzieć, że jeżeli pomalujemy sufit na inny kolor niż pozostałe ściany to znacznie uwydatnimy przejście między sufitem a ścianami. Minus jest taki, że sufit w kolorze innym niż biały nie jest polecany do niewielkich pomieszczeń, ponieważ źle się to prezentuje. Kontrastowy kolor na tej ścianie może zatem wydobyć wszystkie krawędzie i kąty, co z kolei pozwoli na uzyskanie jeszcze ciekawszego efektu końcowego. W przypadku niskich pomieszczeń najrozsądniejszym rozwiązaniem okaże się pomalowanie sufitu na biało, jednakże jeśli chcemy poeksperymentować z kolorem, warto zrobić to w pomieszczeniu, które jest nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do całej swojej powierzchni. Takim miejscem może okazać się nie tylko sypialnia czy salon, ale również łazienka – możliwości są nieograniczone i zależą tylko i wyłącznie od wyobraźni wszystkich domowników.

Wystrój swojego mieszkania powinniśmy dobierać według swoich indywidualnych zapotrzebowań. Dlatego warto stworzyć taką przestrzeń, która umili codzienne funkcjonowanie w takim mieszkaniu. Dzięki temu osiągniemy rewelacyjny wygląd oraz miłą atmosferę.