kontakt@extremefun.pl

Potencjał rynku nieruchomości

Lubisz życie na krawędzi. Koniecznie odwiedź naszą stronę, aby poznać ciekawe sposoby na spędzanie czasu.

 

Problem mieszkaniowy staje się coraz bardziej popularny. Niestety koszty budowy domu czy kupna mieszkania są bardzo wysokie. Na dodatek należy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Większość ludzi boi się tego rozwiązania, ponieważ to oznacza przywiązanie do jednego stanowiska przez większość życia oraz lęk przed zmianą czy utratą zatrudnienia. Stała pensja jest w takich momentach na wagę złota. Dodatkowo rynek związany z nieruchomościami co jakiś czas się zmiania.

Jak zarabiać na nieruchomościach?

nieruchomości gdańskCeny raz idą w dół, a raz w górę. Należy mieć dobre wyczucie gdyż można stracić pewne sumy. Jednak wiele osób postanowiło zarabiać w ten sposób. Istnieją trzy ścieżki jeżeli chodzi o działania w sferze nieruchomości. Pierwszą z nich jest oczywiście kupno mieszkań bądź innego rodzaju lokali, wyremontowanie ich i sprzedaż za większą sumę. Miasta takie jak Gdańsk, Warszawa czy Wrocław posiadają wiele firm i napływ ludności jest ciągły. Właśnie dlatego ze sprzedażą nie ma większych problemów. Kolejną metodą, która również wymaga pewnej gotówki oraz zdolności kredytowej jest kupno posiadłości i wystawiania jej na wynajem. Taka nieruchomości Gdańsk dzięki temu przynosi nam zastrzyk co miesięcznej gotówki. Jest to sposób na zarabianie przez dłuższy okres czasu. Jego zaletą jest również to, że wszystko przypływa do nas regularnie. Jednak ma również swoje wady. Musimy liczyć się z częstą nieutrzciwością wynajmujących oraz przestojami. Czasami będziemy sami musieli pokrywać koszty czynszu, ponieważ może być tak, że nie znajdziemy chętnych. Zawsze należy liczyć się z tym ryzykiem. Również ceny związane z odświeżaniem i remontami mogą co jakiś czas być wysokie. Każdy wie, że aby zachęcić kogoś do wynajmowania należy zapewnić mu atrakcyjne warunki. W tym przypadku wkład własny jest nieunikniony. Stracić można również gdy nie wybierzemy odpowiedniej lokalizacji. Najbardziej wpływowymi determinantami może być wybór miasta studenckiego. Mieszkanie położone blisko uczelni jest niemal szansą na sukces w poszukiwaniu najemców. Trzecim sposobem na czerpanie korzyści z nieruchomości jest jego podnajem.

W tym przypadku szukamy lokali wystawionych po niskich cenach i my wystawiamy je za większą. Działamy tak jak pośrednicy. Plusem jest to, że nie potrzebujemy w tym przypadku większej gotówki oraz zdolności kredytowej. Na dodatek na tej zasadzie działa wiele znanych hoteli oraz innego rodzaju firm. Każda możliwość niesie za sobą sporo zalet, minusów oraz ryzyka. Warto podjąć decyzję z namysłem i dostosować ją do własnych możliwości.