Witryna do chłodzenia win w dużej restauracji

Właściciel każdej dużej restauracji powinien pomyśleć o zakupie chłodziarki do win. Nie jest ona częstym widokiem – osobiście widziałem ją dwa razy, w bardziej ekskluzywnych placówkach. Jest tak rzadko widziana, ponieważ w mniejszych restauracjach nie ma na tyle dużego popytu na wina by jej właściciel był skory do takiej inwestycji. Natomiast większe lub bardziej prestiżowe placówki powinny pomyśleć o podobnym zakupie. Dlatego postaram się teraz dać kilka argumentów za zakupem takowego sprzętu.

Chłodnicza witryna do win

duża witryna chłodniczaPo pierwsze, podobna witryna jest świetna do ekspozycji towaru. Kelner bez trudu może wyjąć i pokazać butelkę, na specjalną prośbę klient również mógłby to zrobić. Dzięki temu może upewnić się że dana butelka jest nieotwarta i nieuszkodzona, może też zobaczyć stan wina przed otwarciem. Dodatkowo przy odpowiedniej ekspozycji wspomaga sprzedaż, gdyż jak wiadomo – im lepsza prezentacja, tym lepsza sprzedaż. Duża witryna chłodnicza wypełniona winem zaraz przy wejściu może naprawdę zwiększyć sprzedaż zarówno samego wina, jak i na przykład deseru do którego może być podane. Kolejnym ważnym argumentem jest przechowywanie – witryna zapewni winu odpowiednią wilgotność i temperaturę, dzięki czemu sprawi że będzie ono idealne do podania zaraz po wyjęciu. Będziemy mieć również pewność o jakości takiego wina – odpowiednio przechowywane nie będzie się psuło. Ograniczy to straty, które w tym wypadku byłyby naprawdę wysokie. W końcu jeżeli prowadzimy droższy przybytek, to powinniśmy być zaopatrzeni w odpowiednie wina o odpowiednio wysokiej cenie. Dodatkowo uchronimy renomę naszej restauracji, która w innym wypadku mogłaby dosyć poważnie ucierpieć. Jeżeli klient byłby akurat krytykiem lub pracownikiem sanepidu, to taki przypadek mógłby nawet doprowadzić do zamknięcia restauracji. Dlatego lepiej dmuchać na zimne, niż pozwolić sobie na taką ewentualność. Na koniec dodam że posiadania takiej lodówki pomaga w utrzymywaniu porządku i przejrzystości towaru, czego miłym skutkiem ubocznym jest ułatwione zamawianie towarów.

Niestety czasy piwnic po brzegi wypełnionych beczkami wina są za nami. Takie pomieszczenia są już w tych niestety niepraktyczne – zajmują dużo miejsca w porównaniu do łatwych w przechowywaniu butelek. Dlatego jeżeli możemy w jakikolwiek przybliżyć efekt wywoływany przez wino prosto z piwnicy, to warto poświęcić trochę funduszy, by to zrobić. Podsumowując, postawienie na dedykowanej witryny chłodzącej ma swoje zalety, więc warto zastanowić się nad jej zakupem.