Wybór chust i nosideł a wiek dziecka

nosidło ergonomiczne

Noszenie dziecka jest jedną z podstawowych czynności, która pozwala rodzicom zbudować silną więź z własną pociechą. W sklepach dostępnych jest wiele chust i nosideł, a także produktów łączących funkcjonalność obu tych rozwiązań. To, że używanie dowolnego z nich powinno rozpocząć się pomiędzy narodzinami a ok. 6 miesiącem życia, jest bardzo istotną i przekazywaną przez producentów informacją. Niewiele osób wie jednak kiedy przestać korzystać z podobnych akcesoriów.

Kiedy zrezygnować z chust i nosideł?

nosidło ergonomiczneOd momentu narodzin dziecka, naturalną czynnością staje się noszenie go przez rodziców. Pomaga ono w prawidłowym rozwoju najmłodszego członka rodziny, jak również sprzyja kształtowaniu się poczucia więzi. Aby było wygodniejsze, a przede wszystkim bezpieczne, już od pierwszych dni życia wykorzystywać można specjalnie stworzone do tego akcesoria. Chusta stanowi najprostsze z nich, a jednocześnie jedyne zalecane na tak wczesnym etapie. Zapewnia bliskość oraz utrzymuje prawidłową pozycję kręgosłupa i bioder. Dopiero po wzmocnieniu się mięśni dziecka i osiągnięciu wieku co najmniej 6 miesięcy, sięgnąć można po nosidło. Niewielu rodziców otrzymuje jednak informacje dotyczące tego, w którym momencie czas użytkowania chust i nosideł się kończy. Najlepiej przyjąć za wyznacznik dane techniczne konkretnego modelu akcesorium. Może mieć ono udźwig od kilkunastu do nawet 25 kg. Rodzice muszą też zadbać o swój komfort i zdrowie, więc używanie chusty lub nosidła powinni przerwać, gdy korzystanie z niego zaczyna sprawiać dyskomfort. Samo dziecko może również dać wyraźny sygnał, że woli spacerować na własnych nogach. Nie należy jednak mylić tego z okresem przejściowym podczas nauki raczkowania i chodzenia, kiedy najmłodsi najchętniej przeznaczają czas na doskonalenie tych umiejętności.

Ze względu na tempo wzmacniania się mięśni dziecka, niektórych akcesoriów do noszenia pociechy rodzice używać mogą dopiero po 6 miesiącach. Informacje te dostarczane im są przez producentów. Bardzo rzadko znaleźć mogą jednak podobne dane dotyczące tego, kiedy noszenie nie jest już wskazane. Wszystko ze względu na różnice pomiędzy modelami produktów, a także preferencje użytkowników, zarówno rodziców, jak i ich dzieci. Muszą więc oni samodzielnie przeanalizować sytuację i podjąć decyzję w najdogodniejszym momencie.

Więcej na dladzidzi.pl/blog/artykul/29_nosidelko-dla-dziecka-czy-chusta-zalety-i-wady-obu-rozwiazan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *