Wynajem samochodów bez kaucji

Wypożyczenie auta to niesamowicie wygodna opcja transportu. Dzięki niej nie jesteśmy zdani na żadne rozkłady jazdy, a nasza podróż może mieć dowolne punkty destynacji, niezależne od miejsc przystanków. O wynajem samochodów najłatwiej jest w pobliżu lotnisk, np. Gdańskiego lotniska w Polsce. Coraz więcej takich firm oferuje najem bez kaucji. Co to oznacza?

Wynajem samochodów bez kaucji

wynajem samochodów gdańsk lotnisko bez kaucjiKaucja zwrotna przy najmie aut była do niedawna standardem, jeżeli chodzi o działalność takich firm jak wypożyczalnie. Kaucja jest wpłacana przez osobę, która chce wypożyczyć auto, a zwracana dopiero po zdaniu auta samochodu. Warunkiem odzyskania kaucji było zdanie auta, które nie zostało w żaden sposób uszkodzone. Samochód nie mógł mieć żadnych nowopowstałych wad, a szczególnie takich, które powstały z winy kierowcy (np. wgnieceń czy zarysowań na karoserii). Taka procedura jednak groziła ryzykiem, że do kosztów najmu auta zostaną wliczone wady, które już wcześniej były w aucie, ale nie były widoczne. Takie działania to nielegalne zagrania, które zdarzały się firmom wypożyczającym, by dodatkowo zarobić na kliencie. Teraz w Polsce wypożyczalnie samochodów bezkaucyjne są coraz częstsze. Szczególnie po wpisaniu w bazę ogłoszeń ‘wynajem samochodów Gdańsk lotnisko bez kaucji’ wyskakuje bardzo dużo ogłoszeń i ofert takich firm. Dlatego przed przystąpieniem do wypożyczania auta, należy poświęcić spory czas na research. Nie warto zostawiać tego zadania na później. Wypożyczanie auta to proste zadanie. Wystarczy zgłosić się odpowiedniej firmy i wybrać odpowiadający model, a potem przypieczętować wszystko umową. Jednakże warto o wypożyczenie auta zadbać o wiele wcześniej, już na etapie planowania podróży. Wtedy można wybrać model samochodu, który najlepiej nada się na planową podróż i tak który w stu procentach spełni nasze oczekiwania. Można także na tym etapie poprosić o dodatkowe usługi takie jak wpięcie fotelików dziecięcych, czy o wyposażenie samochodu dobrym system GPS. Szukanie wypożyczalni na miejscu może być problematyczne, a także może wiązać się z tym, że do wyboru pozostanie tylko kilka modeli samochodów, akurat takich które nie odpowiadają klientowi.

Wynajem samochodów z lotniska bez kaucji w Polsce jest coraz prostsze. Wystarczy tylko odszukać odpowiednią firmę i odpowiednio wcześniej złożyć zamówienie. Dzięki takiej możliwości klient ma pewność, że nie zostanie dodatkowo obciążony finansowo o koszt naprawy wad aut, które nie powstały z jego winy. Warto jednak o odpowiednią rezerwację zadbać jeszcze przed podróżą.