Zakres działań osteopaty

Podstawowym założeniem osteopatii jest całościowe podejście do każdego pacjenta. Człowiek nie jest postrzegany przez pryzmat narządów, traktowany jest jako system powiązań między układem kostnym, a pozostałymi tkankami. Podejście osteopatyczne umożliwia pomoc pacjentom, usprawnienie samoregulacyjnych mechanizmów człowieka. Osteopata wykorzystuje metody manualne, które pobudzają organizm do regeneracji. Specjalista pomaga w schorzeniach układu ruchu, dolegliwościach gastrycznych, ginekologicznych. Jego zadaniem jest zwalczanie przyczyn dolegliwości.

Osteopaci zakładają holistyczne podejście do człowieka

rekomendowany osteopata w PoznaniuW przypadku wielu problemów zdrowotnych warto odwiedzić specjalistę, jakim jest rekomendowany osteopata w Poznaniu. Pomaga zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, jest specjalistą w zakresie terapii manualnej. Ten dział medycyny opiera się na holistycznym podejściu do zdrowia człowieka, leczy różnorodne dolegliwości. Terapia manualna jest ważnym elementem fizjoterapii, skutecznie leczy różne schorzenia kręgosłupa, stawów, nerwobóle. Specjalista pomaga pacjentom bez konieczności przyjmowania leków oraz zabiegów chirurgicznych, ma wiedzę w zakresie anatomii człowieka, fizjologii, zasad mechaniki układu mięśniowego oraz patologii układu ruchowego. Wykorzystuje techniki manualne, które korzystnie wpływają na wszystkie narządy. Pomaga pacjentom szybko wrócić do psychofizycznej sprawności, leczy wady postawy, różnego rodzaju schorzenia, za pomocą odpowiednich metod pobudza ciało do samoleczenia i samoregulacji. Swoje wyjątkowe działanie zawdzięcza doskonałej wiedzy anatomicznej i fizjologicznej. Specjalista musi odpowiednio zdiagnozować problem, jego działania poprzedza szczegółowy wywiad z każdym pacjentem, analiza jego sposobu chodzenia, a także testy z zakresu ruchomości. Czasem niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań, by odpowiednio zdiagnozować schorzenie. Świadczy specjalistyczną pomoc w przypadku wad postawy, dyskopatii, bólu stawów, kręgosłupa, żeber lub kolan.

Mogą się do niego zwrócić pacjenci, których problemem są zawroty głowy, różnego rodzaju zespoły psychosomatyczne i depresyjne, zespoły bólowe, zaburzenia trawienia, a także zespół jelita drażliwego. Zakres działań specjalisty jest bardzo duży, a jego wszechstronne wykształcenie umożliwia skuteczną pomoc pacjentom. Osteopata dziecięcy z kolei jest osobą, która zajmuje się najmłodszymi pacjentami, bierze pod uwagę stan ogólny młodego człowieka, pomaga maluchom z trudnych porodów, koryguje różnego rodzaju schorzenia. Dysplazja stawu biodrowego, zespół wzmożonego napięcia, asymetria tułowia i głowy, a także szereg innych nieprawidłowości powinno skłonić rodziców do wizyty u specjalisty.